Brzóza Królewska

Jak tutaj trafić

Miejscowość Brzóza Królewska leży w województwie podkarpackim, w powiecie leżajskim, na terenie Gminy Leżajsk. Najwygodniej jest dostać się tutaj samochodem, skręcając na południe z drogi numer 875 Leżajsk-Mielec. Przejeżdżając 3 kilometry znajdujemy się w centrum miejscowości i nie sposób nie zauważyć znajdującego się tutaj zalewu wraz z otaczającą go plażą, lasem, domkami wypoczynkowymi oraz zapleczem gastronomicznym.

Historia zalewu

Zalew powstał w miejscu połączenia rzeki Tarlaka oraz potoku Tartacznego. W okresie wakacyjnym kąpielisko przyciąga rzesze turystów. Plaża trawiasta, miejscami piaszczysta stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku.

Zaplecze

Nad zalewem znajduje się doskonałe zaplecze gastronomiczne, można tutaj zjeść domowe danie, doskonałą pizzę a także uzupełnić płyny 😉 Funkcjonuje tutaj również pole namiotowe. Noclegi nad zalewem w Brzózie Królewskiej można znaleźć korzystając z naszego portalu (zakładka noclegi). W najbliższej okolicy zalewu bez większego problemu można znaleźć miejsce aby zaparkować samochód. W odległości niespełna 500 metrów znajduje się sklep spożywczy gdzie można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne do wypoczynku oraz grillowania rzeczy.

Dodatkowe atrakcje

W okolicznych lasach można nazbierać jagód lub udać się na grzybobranie. Niedaleko znajdują się żeremia bobrów, rezerwat przyrody Suchy Ług i pomnik przyrody Aleja Modrzewiowa - we wszystkie te miejsca można udać się rowerem. Osoby szukające innych rozrywek mogą sprawdzić czy na miejscu lub w okolicy odbywają się interesujące imprezy.